Za přispění
• Magistrát hlavního města Prahy
• Městská část Praha 10

Pravidla turnaje

1. Turnaje se mohou zúčastnit hráči narozeni 1. 1. 2002 a mladší, čeští hráči musí mít k prokázání svého věku k dispozici platný ID průkaz, zahraniční hráči musí mít pas, hráči musí na žádost pořadatele tyto průkazy předložit.
  2. Všichni hráči startují na vlastní pojištění.
  3. Hraje se podle platných pravidel fotbalu na velké hřiště 11 na 11.
  4. Soupiska může obsahovat maximálně 20 hráčů, soupiska musí být odevzdána nejpozději před začátkem turnaje a musí obsahovat jméno, příjmení, datum narození a číslo dresu, které musí být stejné po celou dobu turnaje.
  5. Hrací čas je 2×20 minut s 5minutovou poločasovou přestávkou v základní skupině, v zápasech o umístění se hraje 2×25 minut. Nastavení hrací doby je v kompetenci rozhodčího a bude signalizováno prostřednictvím informační tabule.
  6. Turnaje se zúčastní 12 týmů. Týmy budou rozděleny do dvou skupin po 6 týmech. V pátek odehrají 2 zápasy a v sobotu 3 zápasy. V neděli každý tým odehraje 2 zápasy o umístění systémem o 1.-4. místo 1A-2B, 2A-1B, o 5.-8. místo 3A-4B, 4A-3B, o 9.-12. místo 5A-6B, 6A-5B, poražení pak dohrávají spolu a vítězové také o konečné umístění. V základních skupinách se bude hrát 2×20 minut, zápasy o umístění se odehrají 2×25 minut. Hrát se bude na 3 hřištích (2 travnaté hřiště a 1 umělá tráva).
  7. O pořadí ve skupině rozhodují při rovnosti bodů dvou či více týmů (za vítězství se udělují 3 body, za remízu 1 bod a za prohru 0 bodů): A. počet bodů,  B. vzájemný zápas, C. celkový rozdíl skóre, D. větší počet
    vstřelených branek, E. los
  8. V zápasech o umístění v případě remízy rozhodují 3 pokutové kopy, penalty mohou nahrávat pouze hráči, kteří byli na hřišti v okamžiku ukončení utkání.
  9. Zápasové míče: Míče Umbro, velikost 5.
  10. Střídání: Maximálně 7 hráčů, vystřídaný hráč se již nesmí vrátit na hrací plochu.
  11. Požadovaná výstroj: 2 sady barevně odlišných dresů, vhodná obuv na přírodní trávu a umělou trávu, holenní chrániče.
  12. V případě barevné kolize dresů se přizpůsobuje tým uvedený v rozpisu zápasů jako první.
  13. Disciplinární tresty: za červenou kartu, eventuálně dvě žluté karty následuje vyloučení do konce zápasu a stop na další utkání.
  14. V případně nějaké komplikace nebo stížnosti je jediným odpovědným orgánem organizační výbor turnaje.
  15. Pořadatel si vyhrazuje právo ke změně programu turnaje.

Fair Play Cup 2016

27. ročník turnaje se bude letos odehrávat ve dvou dnech, bude se však jednat o dva samostatné turnaje. První z nich hraný v pátek 9. 12. v hale na umělé trávě v Edenu se bude hrát systémem 4+1 s hrací dobou 1x20minut, druhý turnaj se pak bude hrát o den později, tj. 10. 12. na hřišti s umělým trávníkem v Edenu.Druhý turnaj se bude hrát na každé straně se šesti hráči v poli a samozřejmě jedním brankářem.Patrony turnaje jsou Klub Fair play při Českém olympijském výboru, MČ Praha 10 a Primátorka hlavního města Prahy.

Turnaj je určen pro hráče narozené po 1. 1. 2006, tedy hlavně pro hráče kategorie U11. Za Slavii se tedy představí svěřenci trenéra Michala Nováka, kterému jako asistenti v průběhu sezóny vypomáhají Adam Hlaváč, Michal Paňák a Jiří Frydrych.

Také tento rok zavítají na turnaj zahraniční týmy, z Chorvatska přijede partnerský klub Slavie Hajduk Split, jako tradičně dorazí také maďarský tým Györi ETO FC. Ze Slovenska se pak do turnaje zapojí AS Trenčín a MŠK Žilina. Z Čech se pak kromě Slavie zúčastní turnaje Bohemians 1905, Brno a Sparta.

Memoriál Josefa Bicana 2016

Ve dnech 10. a 11. prosince se na závěr podzimní části odehraje tradiční turnaj, který je mezi hráči, trenéry a fanoušky velice oblíbený. Hala v Edenu na položeném umělém trávníku přivítá ve dvou hracích dnech celkem 12 špičkových fotbalových výběrů mladšího dorostu, tedy týmy složené z hráčů ročníku 2000 a mladších (kategorie U17). Týmy byly rozděleny do dvou šestičlenných skupin, utkání se budou hrát 1×20 minut.
Slavii bude na turnaji reprezentovat tým U17 trenéra Petra Mikolandy s asistenty Kamilem Máchou a Michalem Tovarou a vedoucí týmu Martinou Kopicovou. Po podzimní části soutěže U17 je Slavia na čtvrtém místě.

Také letošní ročník slibuje zajímavou podívanou, do Edenu totiž přijedou zajímaví soupeři jak z Čech, tak především ze zahraničí. S atraktivním soupeřem se utká Slavia ve skupině A, síly změří s řeckým týmem Panathinaikos Soccer School. Dalšími zahraničními týmy budou Hajduk Split, Gyori ETO FC a slovenské týmy z Trenčína a Žiliny. Turnaj pak doplní české týmy Bohemians 1905, Brno, Sigma Olomouc, Hradec Králové, Viktoria Plzeň, Sparta a samozřejmě také Slavia.