Slavia International Cup 2019, kategorie U15
17. - 19. 5. 2019, Eden

Aktuality

Na halový turnaj se těšíme, shodují se trenéři Ondřej Jura a David Pilař

O víkendu v Edenu startují mládežnické turnaje Fair Play Cup (U11) a Bican Cup (U13). Co před turnajem řekli trenéři slávistických týmů, kteří v letošním ročníku turnaje nastoupí?

Jak se těšíte na halový turnaj?
Ondřej Jura (U13): 
Na halový turnaj se vždy těšíme, jelikož je to pro hráče i trenéry vždy zpestření v náročné sezoně. Těší nás o to více, že můžeme hrát Bican Cup, který má pro Slavii velmi dlouhou tradici a prestiž. 
David Pilař (U11):
Na tento tradiční halový turnaj se hodně těšíme, my jako trenéři z důvodu, že uvidíme spousty nadějných mládežnických hráčů. Pevně věříme, že nám ukáží své dovednosti a zapálení pro hru. A naši hráči se těší na soupeře, kteří do haly pražské Slavie zavítají, zejména tedy Herta BSC a Hajduk Split. Myslím si, že je to i velký tahák pro diváky, kteří, doufám, do haly dorazí. Ale to nechci vůbec opomenout kvalitu týmů z Čech a Slovenska. Bude to opět kvalitní mládežnický turnaj.

S čím jdete do turnaje?
Ondřej Jura (U13):
Očekávání jsou vždy veliká. Máme možnost se konfrontovat s nejlepšími týmy v Česku, zároveň také s vysokou kvalitou ze zahraničí. Cíle jsou vždy nejvyšší, tudíž uděláme vše proto, aby pohár zůstal doma.
David Pilař (U11):
Turnaj je pro nás nejen zpestření zimního cyklu, ale i zároveň ukazatel, jak jsou na tom kluci ohledně technických a rychlostních dovedností. Specifika jsou i mantinely, na které české týmy nejsou moc zvyklé. Ale zase je to pro hráče něco nového, jsem zvědav na jejich chytrost či reakce s použitím právě mantinelů. Do turnaje jdeme s tím si ho v první řadě užít. Jako trenéři chceme, aby kluci měli ze hry především radost. Když se dostaví výsledek v podobě kvalitní hry, budeme tomu jen rádi.

Bude probíhat speciální příprava?
Ondřej Jura (U13):
Vyloženě speciální příprava neproběhla. Zkušení a chytří hráči se vždy dovedou přizpůsobit prostředí. V posledních dvou týdnech jsme se zúčastnili halových turnajů, kde se hrálo formátem 4+1, takže hráči měli možnost přenastavit hlavy. Teď je potřeba vše zúročit.
David Pilař (U11):
Nebudeme dělat nějakou speciální přípravu, jen v pátek máme ještě venku tréninkovou jednotku, tam si možná trochu vyzkoušíme hru nominovaných hráčů v systému 4+1 , nic více. Necháme to na kreativitě hráčů, jak se s tímto halovým turnajem vypořádají. 

Na co byste fanoušky nalákali?
Ondřej Jura (U13): Myslím si, že diváci určitě uvidí kvalitní utkání v obou kategoriích. Už jen přítomnost velkoklubů jako je Herta Berlín, Hajduk Split či anglické Burnley musí být pro všechny velkým lákadlem. Když tomu připojíme vysokou kvalitou českých týmů, jsem přesvědčený, že o napínavá utkání nebude nouze. 
David Pilař (U11):
Jak už jsem zmiňoval, fanoušky bych chtěl nalákat právě na zahraniční týmy, jako je zejména Herta BSC a Hajduk Split, ale samozřejmě že svou kvalitu mají i kluci ze Slovenska a týmy z Čech. Je to taky možná ideální chvilka trochu zapomenout na předvánoční shon a vyrazit s rodinou na tento mládežnický turnaj, zkrátka si udělat hezkou fotbalovou sobotu v příjemném přátelském prostředí.

Partneři turnaje